İade ve Değişim

 

İade - Değişim


Online mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünlerinizi etiketi çıkarılmamış ve kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde 30 gün içerisinde elimizde olacak şekilde iade-değişim için gönderebilirsiniz.


Online Alışveriş Ürün iade-değişim şartları şunlardır;

İade-değişim süremiz online mağazamızdan yapılan alışverişlerde 30 gündür ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Dolayısıyla ürünün orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade-değişim bölümünü doldurmanız gerekmektedir. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. Hijyen dolayısı ile aksesuar,iç çamaşırı ve bikini ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır.


a. İade tutarı nasıl belirlenir?

• İade tutarı belirlenirken, ürünün bedeli değil, faturadaki ödemiş olduğunuz tutar göz önünde bulundurulur. Sipariş içerisinde indirim çeki, promosyon, kampanya ve benzeri indirimlerden yararlanıldıysa bu tutarlar ürün bedelinden düşülerek, ücret iadeniz tamamlanır.

• Bir siparişte yer alan tüm ürünlerin iade edilmesi durumunda müşterinin ödediği kargo bedeli iade edilecek tutara dâhil edilir.

• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda ürün bedeli ile beraber ödenen kargo bedeli iade edilmez.

• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda, alışverişte indirim çeki, hediye çeki, promosyon vb kullanılmış ise kampanyadan sağlanan indirim tutarı siparişteki ürünlere, ürün satış fiyatı ile orantılı olarak dağıtılır. Kalan ürün tutarı iade edilir.


b.  Alışveriş iade işlemi nasıl yapılabilir?

Satın alınan ürün içerisindeki faturayı ürün ile birlikte anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığı ile "8327909821" kodunu bildirerek gönderimlerinizi sağlayabilirsiniz. İadeniz öncelikle Maxhomen müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra bu koşulları sağlaması durumunda ücret iadesi için onay verilecektir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri kredi kartınıza, seçtiğiniz ödeme şekline göre yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması banka prosedürlerine göre sürmektedir.


c. İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerin Ücret İadesi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri temsilcileri tarafından incelenmektedir. İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi "kredi kartı taksitli" seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli alışverişinizi iade etmeniz halinde, ürünün ödemiş olduğunuz tün tutarı Maxhomen tarafından tek seferde kredi kartınıza iade edilir; ancak alışverişiniz taksitli yapıldığı için, bankanız bu geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. Bu prosedür; Maxhomen tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir. Satın aldığınız ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğunuz kupon kodları iade işlemi dolayısıyla hesabınıza geri yüklenilmemektedir.


d. İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerin Değişim İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Ürünün içerisinden çıkan faturayı ürün ile birlikte Yurtiçi Kargo aracılığı ile "8327909821" kodunu bildirerek gönderimlerinizi sağlayabilirsiniz. Değişim işleminiz öncelikle Maxhomen müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra bu koşulları sağlaması durumunda değişim işlemi için onay verilecektir.


Online Alışveriş İade-Değişim Adresi


Maxhomen Online Depo

19 Mayıs Mah. 19 Mayıs Golden Plaza Kat:9 Daire:3 Şişli/İstanbul

Yurtiçi Kargo - "AAAAAAA"

 

Yükleniyor...